Príbeh "Kopáč"

Autor: Rastislav Ilčík | 1.12.2014 o 21:06 | (upravené 1.12.2014 o 21:13) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  479x

Brendon Burchard ma inšpiroval príkladom, ktorý myslím presne popisuje rozdiel medzi dvoma skupinami ľudí a podnikateľov. "Príde raz na pole človek, ktorý počul, že tam má byť zlato. Začne kopať. Kope, kope a po čase narazí na zrniečka zlata. "Len toto?", Hovorí si, "tu malo byť zlato". Otrávený odchádza kopať ďalší dieru. Na konci života sa taký človek obzrie a vidí za sebou pole s desiatkami rozkopaných dier.

Je ale aj iný prístup. Iný človek na blízkom poli začína tiež kopať. Kope a kope a po čase narazí na zrniečka zlata. "Hm, keď sú tu zrniečka, mohlo by tam byť aj viac!" A kope ďalej. Kope, kope a po čase narazí na obrovskú zlatú žilu. V tej chvíli začína stavať baňu. Na konci života sa taký človek obzrie a vidí za sebou pole s niekoľkými veľkými zlatými baňami.

Možno sú aj iné cesty, ako nájsť slobodu, naplnenie a bohatstvo v tom, čo robíte. Som ale rád, že ju už nemusím hľadať. Cesta, po ktorej dnes idem každý deň a tým sa ju znova a znova viac učím je cesta osobného rozvoja a neustáleho vzdelávania sa. Ak nemáte strategické myslenie v obchodnej komunikácii, veci nezačnú fungovať. Práve to je ten dôvod, prečo do seba veci nezapadajú, prečo možno teraz robíte veľa činností, ale ony neprinášajú výsledky a peniaze. Prečo teraz míňate množstvo svojej energie, ale nezarábate, nemáte ten správny vzťah, alebo prácu?  

100% - akcia. To je prvá vec, pre ktorú sa treba rozhodnúť. Nie je možné ísť do toho na 50%, ani na 99% ak chcete dosiahnuť výsledky. Ani žena nie je tehotná na 50%. Buď to je, alebo nie je. Ako by to bolo ak by vám partner povedal: Miláčik! Bol som ti verný/á na 99%. Asi by ste neboli nadšení. 

Vystúpite z radu – čo vás čaká? Ak to urobíte, budete do svojho života zavádzať návyky a robiť činnosti, ktoré nerobí 95% ľudí. A preto aj 95% ľudí nemá to, čo by mať chceli. Bude to pre vás zvláštne a vaše okolie bude krútiť hlavou a celkom určite vás budú odrádzať. V mojom prípade to bolo presne tak isto a tí, ktorí sa mi smiali, sa už dnes nesmejú.

Myslenie: Myslite pozitívne. Ste tým, na čo myslíte a váš život je taký, aké sú vaše myšlienky. Nezabúdajte na to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.


Už ste čítali?