Príbeh "Kopáč"

Autor: Rastislav Ilčík | 1.12.2014 o 21:06 | (upravené 1.12.2014 o 21:13) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  491x

Brendon Burchard ma inšpiroval príkladom, ktorý myslím presne popisuje rozdiel medzi dvoma skupinami ľudí a podnikateľov. "Príde raz na pole človek, ktorý počul, že tam má byť zlato. Začne kopať. Kope, kope a po čase narazí na zrniečka zlata. "Len toto?", Hovorí si, "tu malo byť zlato". Otrávený odchádza kopať ďalší dieru. Na konci života sa taký človek obzrie a vidí za sebou pole s desiatkami rozkopaných dier.

Je ale aj iný prístup. Iný človek na blízkom poli začína tiež kopať. Kope a kope a po čase narazí na zrniečka zlata. "Hm, keď sú tu zrniečka, mohlo by tam byť aj viac!" A kope ďalej. Kope, kope a po čase narazí na obrovskú zlatú žilu. V tej chvíli začína stavať baňu. Na konci života sa taký človek obzrie a vidí za sebou pole s niekoľkými veľkými zlatými baňami.

Možno sú aj iné cesty, ako nájsť slobodu, naplnenie a bohatstvo v tom, čo robíte. Som ale rád, že ju už nemusím hľadať. Cesta, po ktorej dnes idem každý deň a tým sa ju znova a znova viac učím je cesta osobného rozvoja a neustáleho vzdelávania sa. Ak nemáte strategické myslenie v obchodnej komunikácii, veci nezačnú fungovať. Práve to je ten dôvod, prečo do seba veci nezapadajú, prečo možno teraz robíte veľa činností, ale ony neprinášajú výsledky a peniaze. Prečo teraz míňate množstvo svojej energie, ale nezarábate, nemáte ten správny vzťah, alebo prácu?  

100% - akcia. To je prvá vec, pre ktorú sa treba rozhodnúť. Nie je možné ísť do toho na 50%, ani na 99% ak chcete dosiahnuť výsledky. Ani žena nie je tehotná na 50%. Buď to je, alebo nie je. Ako by to bolo ak by vám partner povedal: Miláčik! Bol som ti verný/á na 99%. Asi by ste neboli nadšení. 

Vystúpite z radu – čo vás čaká? Ak to urobíte, budete do svojho života zavádzať návyky a robiť činnosti, ktoré nerobí 95% ľudí. A preto aj 95% ľudí nemá to, čo by mať chceli. Bude to pre vás zvláštne a vaše okolie bude krútiť hlavou a celkom určite vás budú odrádzať. V mojom prípade to bolo presne tak isto a tí, ktorí sa mi smiali, sa už dnes nesmejú.

Myslenie: Myslite pozitívne. Ste tým, na čo myslíte a váš život je taký, aké sú vaše myšlienky. Nezabúdajte na to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?