Čo nás baví

Autor: Rastislav Ilčík | 26.2.2013 o 21:47 | (upravené 26.2.2013 o 22:38) Karma článku: 8,87 | Prečítané:  275x

Minulosť - Minulosť nezmeníte – Oheň už dohorel. Nemá žiadny význam hrabať sa v popole. Je to niečo, čo už neovplyvníte. Je to preč, nedá sa to zmeniť. - Netrápte sa tým, čo ste pokazili – Jednoducho si povedzte „No a čo?“ Zoberte si z toho ponaučenie a buďte vďačný, že vám to prinieslo nové poznanie. Ak tam nájdete niečo čo vás trápi, odpustite sebe, okolnosti alebo osobe – Áno ! dobre čítate. Odpustite!  Možno dnes neveríte, že to funguje. Je to tak, funguje to. Vyskúšal som to sám. V mojej minulosti bolo veľa zážitkov, ktoré ma trápili. Jednoducho som si ich uvedomil, prijal, odpustil zúčastneným a nechal odísť. Už sa viac táto spomienka previazaná z negatívnym pocitom nevrátila.

Sme na seba prísny

- Spomínate na neúspechy, čo všetko ste chceli a nemáte ?  Trestáte samého seba za to čo ste nedosiahli. Viníte sa za to, že ste nekonali, alebo konali zle. NEVADÍ ! JE TO V PORIADKU. Nikto nie je na vás taký prísny, ako vy sami na seba. Ak v tom budete pokračovať, vyrieši sa niečo ? Poviem vám, že celkom určite nie.

 

-  Neohliadajte sa späť – Pozerajte sa dopredu. Plánujte ! Snívajte ! To pekne z minulosti si nechajte a ostatné zahoďte. Nemyslite na to. Nie je vám to k ničomu. Vaše vedomie si môže vybrať, na čo budete myslieť.

 

- Riešte to, čo je teraz – TU A TERAZ to je to podstatné. Je podstatné byť v prítomnom okamžiku. Ak sa pre niečo rozhodnete, urobte to hneď. Nie až zajtra. Ak si poviete, že od zajtra, o týždeň, po výplate, od nového roku, tak viete čo to znamená pre 95 % ľudí ?

NIKDY !!!!

Sťažujeme sa

- Nesťažujte sa. Mám pre vás výzvu. Zaviažte sami seba k tomu, že sa nikomu nebudete celý mesiac sťažovať. Nebudete sa sťažovať čo vás bolí, čo vás trápi, že je opäť niečo drahšie, že máme takú vládu, že susedovi zdochol kocúr (ktorého ste aj tak nemali radi) a pod.

 

- Neobviňujte.  To isté spravte aj z obviňovaním, že niekto iný môže za to čo sa vám deje. Nehľadajte problém v iných, nesnažte sa ich meniť. Aj tak sa vám to nepodarí. Oni sa sami musia chcieť zmeniť.

 

- Odmietanie zodpovednoti. Preberte zodpovednosť za svoj život na seba. Viete ako funguje bumerang? Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne. Ak niekomu venujete úsmev, určite vám ho vráti, ale ak niekomu podkopnete nohy, vráti vám to dvojnásobne. Chcete aby bol tento svet lepší, šťastnejší a veselší? Prispejte tak, že VY sami sa stanete lepším, šťastnejším a spokojnejším človekom.

 

- Obeť. Všetci sme sa narodili ako obeť. Boli sme odkázaný na svojich rodičov i učiteľov. Prijali sme za svoje všeobecné presvedčenia o tom, ako to na svete a v živote chodí. Môžete sa rozhodnúť TU A TERAZ a už nemusíte byť obeť, ale môžete byť tvorca. Uvedomelý, zodpovedný tvorca.

 

- Ako spoznám obeť ? Obeť sa sťažuje, obviňuje, porovnáva, hodnotí, kritizuje, nedokáže pochváliť – ani sám seba, ľutuje sa, všetko vidí negatívne a pesimisticky, nemá cieľ, je frustrovaný, často prepadá zlosti, nenávisti, žiarlivosti a zúfalstvu. Je veľmi veľa znakov, no v každom prípade neriadi svoj život, ale je riadený. Takí ľudia si neplnia svoje sny, ale plnia sny iných.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?