Jeden príbeh hovorí.

Autor: Rastislav Ilčík | 22.2.2013 o 17:12 | Karma článku: 8,76 | Prečítané:  626x

Istého času bol muž, ktorý bol veľmi úspešný. A keď mal 60 rokov, rozhodol sa, že celý svoj miliónový biznis posunie svojmu synovi. Mal jedného syna a bol to mladý človek. Celý život bol rozmaznávaný svojou mamou. Nikdy nemusel zarábať na živobytie. Otec si povedal: „Než mu ponechám celý svoj majetok, nech najprv dokáže vo svojom živote niečo urobiť“. Pozval si syna k sebe a povedal: „Počúvaj ! Darujem ti celý svoj majetok pod jednou podmienkou. Keď dokážeš samostatne zarobiť 1 000 dolárov. Prines mi tých 1 000 dolárov a milióny budú tvoje. Syn sa rozhodol, že to urobí, chcel ísť a nájsť si prácu. No na chodbe ho zastavila mama a vraví mu: „Nenič sa synak. Tu máš tých 1 000 dolárov. Bež a povedz otcovi, že si ich zarobil. Dostaneš ten biznis.

Syn vzal peniaze, šiel za otcom a vraví: „Otec tu je tých 1 000 dolárov. Zarobil som ich ťažkou prácou“. Otec sedel pri krbe a čítal knihu. Vzal peniaze od svojho syna, nepozrel sa ani na neho, ani na peniaze a hodil ich do krbu. Peniaze začali horieť. Syn sa udivene pozeral, ako tie peniaze horia. Otec povedal: „Vráť sa ku mne, až naozaj zarobíš 1 000 dolárov“.

Syn vyšiel po druhýkrát z izby a na chodbe ho čakala mama. Dávala mu druhých 1 000 dolárov a radila, aby to spravil iným spôsobom. Pobehaj okolo domu, aby si vyzeral unavený a spotený. Zašpiň si oblečenie, aby to vyzeralo, že si niečo robil. „Predsa on to nespozná, odkiaľ sú tie peniaze !“.

Po pár dňoch špinavý a spotený sa vrátil k svojmu otcovi a vraví: „Ja som teraz naozaj zarobil tých 1 000 dolárov !“. Otec sedel a čítal knihu. Ani sa naňho nepozrel, vzal tých 1 000 dolárov a hodil ich do krbu. Syn opäť zaskočený, díval sa ako peniaze horia. Vyšiel z domu po tretíkrát a povedal si, že už nebude podvádzať. Šiel a našiel si prácu. Ťažko pracoval niekoľko dní. Zarobil 1 000 dolárov a unavený sa vrátil za otcom.

Dal mu do ruky 1 000 dolárov a vraví: „Otec ! Teraz som ich naozaj zarobil ! Uver mi !“ Otec vzal od syna peniaze, ani sa naňho nepozrel a hodil ich do krbu. Peniaze začali horieť. Ale tentokrát to syn nevydržal. Videl výsledky svojej ťažkej práce, ktoré mali len tak zhorieť v ohni. Syn skočil do krbu a vlastnými rukami vybral peniaze z ohňa a uhasil ich. Otec sa naňho pozrel a povedal: „Teraz ti už verím, že si tie peniaze naozaj zarobil. Biznis je tvoj“.

Recept na úspech máme všetci. Ale skôr ako poviete, že to nefunguje, urobte to. A ak aj potom chcete povedať že to nefunguje, zamyslite sa nad tým, či ste neprešli príbehom toho mladého muža. Rozdiel medzi úspešným, šťastne zmýšľajúcim človekom a neúspešným je ten, že ten úspešný to urobil. To najpodstatnejšie na úspešnom človeku je to, že:

1. Veril v spôsob

2. Veril v seba

3. Veril, že to za to stojí

Neúspešný hľadá výhovorky a polemizuje nad tým, prečo to nemôže fungovať. Zatiaľ čo úspešný sa pevne rozhodol, vydržal, dodržal postup a veril. A ak aj cez to všetko chcete povedať, že to nefunguje a chcete vedieť prvú príčinu, tak sa postavte pred zrkadlo a pozrite sa doň. Uvidíte ju !

Vy ste tvorcom toho, čo sa okolo vás deje. Nehľadajte chybu v iných. Všetko je to vo vás. Aj vy sa môžete naučiť ako myslieť a konať tak, ako konajú a myslia úspešný ľudia. Mojich známych som sa raz opýtal: „Aká je podľa teba príčina, že žobrák je žobrákom a bohatý bohatým ?“ Mnohí mi odpovedali , že v bankovom účte. Ale to nie je pravda. To je výsledok a nie príčina. Pravdivá príčina je to, že každý z nich myslí inak.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?