Skúste sa zamyslieť. Stáva sa to bežne aj vo Vašom živote. Často krát sme bez nálady, frfleme, vrčíme, sme nespokojný a často zistíme, že naše okolie je rovnaké. Ak budeme na niekoho hulákať, vyhadzovať mu všetko na oči, hovoriť o tom aký je neschopný asi na nás nebude reagovať pozitívne. Tiež si nájde niečo, čo Vám vyhodí na očí. A už sa to len tak sype.

Naše negatívne myšlienky, vyžarujú do okolia negatívnu formu energie. To je akcia. Keďže je tu akcia, musí byť zákonite aj reakcia. A tá bude v rovnakej podobe, teda negatívna. Ak sa tomu chceme vyhnúť, logicky by sme mali kontrolovať myšlienky. Ale všetci máme starostí dosť a naviac, kontrolovať 25 000 myšlienok denne. No neviem neviem. Asi by sme nerobili nič iné. Jednoduchší spôsob je sledovať svoje pocity. Naše myšlienky vyvolávajú v tele pocity. Pocity môžu byť dobré alebo zlé. To určuje či sú myšlienky negatívne, alebo pozitívne. Podstatne je sledovať pocity. Sledovať svoje pocity však môžete len v prítomnom čase, ak chcete zistiť, aké myšlienky máte práve teraz. Často omieľaná fráza „žite v prítomnom čase“ je super a je fajn ak sa tak aj deje.

Často krát sa stala nehoda, keď auto zrazilo chodca . Preto je dobré byť v takýchto situáciách v prítomnom okamžiku. Vodič automobilu prechádzajúceho okolo autobusu očami zachytí obraz. Keďže mozog pracuje v obrazoch, vytiahne z podvedomia odpovedajúci obraz a pripomenie „Dávaj si pozor! Môže ti pod kolesá niekto vbehnúť“. A zrazu bááááác a je to tam. Nehoda je na svete. Ako je to možné ? Veď ste si pripomenuli, aby ste si dávali pozor. To je síce pravda, ale vy ste neboli v prítomnom okamžiku. Boli ste niekde v minulosti, alebo budúcnosti. Do prítomného okamžiku Vás vrátila nehoda. Dovolím si tvrdiť, že v prítomnom okamihu nebol ani ten chodec. Ak by bol, nevbehne Vám pod kolesá. Nepripadá Vám to podobné ? Mne áno !

A potom, že sa podobne nepriťahuje !

Ak je to pre Vás ťažké pochopiť z jednej strany, skúste sa na to pozrieť z druhej strany. Nehoda je reakcia ! Aká bola teda akcia ? Čo bolo spúšťačom ?  Veci sa proste nedejú len tak. Bolo by fajn ak by sa Vám diali z veľkej väčšiny len príjemné veci ? A tu je dobrá správa.

Dá sa to !

Na koľko si ceníte svoje zdravie ? Svoju fyzickú podstatu ? Koľko ste ochotný zaplatiť lekárovi, aby Vaše telo vyliečil ? Na koľko si vážite svoju myseľ ? Akú hodnotu má pre Vás duchovná podstata ? Koľko ste ochotný investovať do seba ? Koľko ste ochotný zaplatiť lekárovi duše ? Vravíte že nemáte na to peniaze ? Že tak 5 či 7 eur by sa našlo a dali by ste ich ? Potom je na mieste otázka. Prečo nemáte peniaze ? Čo ak by Vám Vaša investícia priniesla desať násobne vyššiu hodnotu ? Stálo by to za to ? A čo tak 30 krát viac ? A čo 50 ? Investícia do seba, je pre mňa to najlepšie, čo som kedy mohol urobiť. Získal som oveľa viac, ako som investoval. A naviac, nik mi to nemôže vziať a nikdy to nestratí na hodnote !