Vedomie vs. Podvedomie

Autor: Rastislav Ilčík | 2.6.2012 o 14:25 | Karma článku: 4,29 | Prečítané:  896x

Väčšina z nás, si je vedomá svojich vedomých myšlienok. Ale je dôležite uvedomovať si aj tie podvedomé. Naša nevedomá myseľ je niečo ako prehrávač a prehráva nám naše zakorenené presvedčenia, zážitky, skúsenosti a predstavy o sebe samom. Ak sú pozitívne, tak to je super. No ale ak sú negatívne, môžu blokovať naše pozitívne zámery. Ale je tu radostná správa. Podvedomie je program, ktorý sa dá preprogramovať.

Proste je niekedy nutne, nechať všetko plávať. Ak sme z niečím nespokojný, treba sa toho zbaviť a potom zistíme, že sa cítime akosi voľnejšie a vtedy sa objaví naša skutočná tvorivosť, naše pravé ja. No väčšina z nás sa tvrdohlavo drží starých negatívnych myšlienok. Je to niečo, ako naša zóna pohodlia. Väčšina takých obmedzujúcich myšlienok a pocitov majú korene v našej minulosti. Je veľa negatívnych skúseností, presvedčení a zážitkov, ktoré sme nasávali vo svojej minulosti.

Tieto negatíva môžu zabrániť tomu, aby sme dokázali využiť svoj potenciál. Ak sa rozhodneme ich vedome označiť, uvedomiť si ich a nechať ich odísť, môžeme naplno využiť svoj obrovský potenciál. Toto je jeden príklad toho, ako sa dá programovať podvedomie, no musíme byť ochotný zbaviť sa nášho negatívneho naprogramovania. Presvedčenia sú len myšlienky, prameniace z našich zvykov a môžeme ich zmeniť pomocou vnútorného pozitívneho hovoru, zmenou chovania a vizualizačních techník.

Vedomá myseľ má obmedzenú kapacitu a krátkodobú pamäť. Asi 20 sekúnd. Je schopná uskutočniť  1 až 3 veci súčasne. Impulzy, ktoré cestujú rýchlosťou asi okolo 200 až 220 km/h majú schopnosť spracovať priemerne asi 2 000 informácii za sekundu.

Nevedomá myseľ má oveľa väčšiu kapacitu spracovania, dlhodobú pamäť a schopnosť uskutočniť tisíce vecí v jednom okamžiku. Impulzy majú rýchlosť viac ako 160 000 km/h a schopnosť spracovať priemerne  4 000 000 000 informácii za sekundu.

Takže z toho vyplýva, že naše podvedomie je omnoho silnejšie, ako naše vedomie. Cieľom je teda naučiť sa preniknúť do obrovskej sily nášho podvedomia a využiť ju v náš prospech. O tom ako sa dá preprogramovať podvedomie vám určite priblížim v niektorom budúcom článku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?