Zákon príťažlivosti

Autor: Rastislav Ilčík | 30.5.2012 o 18:45 | (upravené 30.5.2012 o 19:01) Karma článku: 4,50 | Prečítané:  662x

Každý z nás sa vo svojom živote stretáva zo zákonmi. Je ich nepreberné množstvo. Či už sa jedna o zákony, ktoré schvaľuje vláda, či fyzikálne alebo chemické. Zákonmi sa riadime všetci. Mnohý z vás povedia, že nie všetky zákony platia pre všetkých rovnako. No niečo na tom asi bude. No sú zákony, ktorými sa riadime všetci bez rozdielu. Napríklad pre všetkých tak normálny gravitačný zákon. No pred niekoľkými mesiacmi som narazil na zákon, o ktorom som ani len netušil, že by mohol existovať. Zákon príťažlivosti. Pýtal som sa sám seba. " čo je to za zákon ?" Netrvalo dlho a začínal som dostávať odpovede.  

Či tomu veríte alebo nie, všetci sa riadime rovnakými zákonmi. Je úplne jedno kde ste, čím ste alebo akú máte farbu pokožky, všetci využívame jeden  zákon. Zákon príťažlivosti. Všetko čo do nášho života vstupuje priťahuje my. Všetky zážitky, ľudí okolo seba, svoju prácu, dlhy, to všetko sme k sebe pritiahli. Je to obraz v našej mysli, je to to, na čo myslíme. Prečo 1% populácie zarába 96% všetkých zarábaných peňazí ? Je to náhoda ? Žiadna náhoda. Tí ľudia niečo pochopili. Tak to funguje.

Zákon príťažlivosti sa dá najlepšie pochopiť, keď si sami seba predstavíte ako magnet. Zákon príťažlivosti ďalej hovorí, že podobné sa priťahuje. Tak ako som už v niektorom zo svojich článkov napísal "vrana k vane sadá". Naša úloha je len držať sa myšlienky toho, čo naozaj chceme. Urobiť si v hlave jasno. Toto je veľmi podstatne. Sme tým, na čo najviac myslíme. Máloktorý z nás vie, že myšlienky majú frekvenciu a že sa dajú aj merať. Tak o niečom takom som ja dlhé roky ani len netušil. Myšlienky v našej hlave vysielajú magnetický signál, ktorým priťahujú ich podobu späť k nám. Toto bola pre mňa ďalšia informácia, pri ktorej som zabudol zavrieť ústa. Zákon príťažlivosti funguje vždy, zakaždým a u každého presne tak, ako zákon o zemskej príťažlivosti. No väčšina ľudí myslí  práve na to, čo nechce. Potom sa divia a čudujú, že ich to stretáva znova a znova.

Teda aby som to uviedol na pravú mieru, zákon príťažlivosti reaguje  na vaše myšlienky a hlavne pocity, ktoré vysielajú ten spomínaný magnetický signál. Zákonu príťažlivosti je jedno či niečo chcete alebo nechcete, on len jednoducho uskutočňuje to na čo myslíte to znamená, že na čo myslíte a čo cítite, to sa vám deje. Zákon príťažlivosti pracuje stále bez prestávky. Teda ak budeme mať pozitívny prístup, pritiahneme pozitívne veci a naopak, ak budeme mať negatívny prístup pritiahneme  negatívne.

Po všetkých týchto informáciách opäť prišiel čas rozhodnúť sa. Tak ako som písal v predchádzajúcom článku, mal som dve možnosti. Buď to povedať si, že je to hlúposť, čím by som sa pripravil o možnosť si to potvrdiť, alebo to skúsiť. Nemal som čo stratiť. No a tu je moje zistenie. Začal som sa riadiť podľa rád a informácií, ktoré som dostal. Najprv som skúsil pritiahnuť niečo jednoduché a pre mňa uveriteľné.

Chcel som, aby sa so mnou skontaktovala  osoba, ktorú som už niekoľko týždňov nevidel ani nepočul. Predstavoval som si ako mi zavolá. Myslel som na ňu. Na druhy deň mi od nej prišla SMS. Ako je to možné ? Nemala dôvod ma kontaktovať a predsa tak urobila. Dokonca sme si dohodli stretnutie. Medzi iným som sa jej spýtal, prečo mi napísala. Odpovedala, že sama nevie no mala pocit, že niekomu musí napísať. Moje meno našla vo svojom telefóne, tak napísala. Náhoda ?

Príklad číslo dva: Chcel som auto. Môj bankový účet zíval prázdnotou, úver nehrozil, zvýšili sa mi výdaje. No to auto som stále chcel. Cítil som, ako v ňom sedím a cestujem do práce. V priebehu dvoch mesiacov sa udiali okolnosti, ktoré spôsobili to, že dnes to auto stojí pred mojím domom. Len pred nedávnom som podpísal pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, ktorú som k tomu potreboval, a dokonca som našiel aj auto bielej farby a mohol som byť princ na bielom koni. Tých áut, ktoré som chcel kúpiť bolo viac, no vždy keď som sa ich rozhodol kúpiť, boli predané. Tak ako som už písal v predchádzajúcom článku. Opäť náhoda ? Fajn, tak poďme ďalej.

Auto potrebovalo opravu, tak som oslovil svojho mechanika. Prešli dva mesiace no nezavolal mi. Oslovil som ho opäť. Udialo sa presne to isté. Jedného dňa mi však na účet prišli peniaze, tak som si povedal " super na účte mám viac ako len na opravu" .

Ani nie o dva dni mi mechanik zavolal, že sa mu uvoľnila garáž a že môžem s autom prísť. Náhoda ? Predsa sa mohol ozvať kedykoľvek. Prečo práve teraz, keď som mal na účte peniaze ? Povedal mi však, aby som prišiel hneď, aby to bolo čím skôr hotové. No nemohol som. Išiel som práve vyučovať do školy. No ako som prišiel do školy zistil som, že žiaci sú v škole v prírode a na hodinu gitary neprídu. Mohol som ísť domov a odniesť auto. Ďalšia náhoda ?

Bola nedeľa a mechanik sa zatiaľ neozval. No v pondelok som auto potreboval. A čože sa nestalo ? Asi do hodiny mi zavolal, že auto je opravené. Toto už nie je náhoda. No a dorazilo ma, keď mi oznámil, že oprava sa o dosť predražila. Oprava stala presne toľko, koľko mi pred časom prišlo na účet.

Z autom sú samozrejme  spojené aj výdaje. Auto ktoré som kúpil malo na prednom skle prasklinu. Povedal som si, že to dám opraviť neskôr. No sklo prasklo presne v čase keď som mal dostatok peňazí na jeho opravu.

A práve teraz, keď píšem tento článok sa stalo niečo, čo mi znovu potvrdilo fungovanie zákonu príťažlivosti. Ako obvykle, tak aj tento článok píšem v práci. Chcel som aj nejaké to zvýšenie platu. A čo sa stalo ? Vedúci mi práve oznámil, že prehodnocoval príplatky a ja som ten, ktorý ich ma najvyššie. K tomu už nie je čo dodať.

Žiadna náhoda. Funguje to.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?