Všetko je energia

Autor: Rastislav Ilčík | 27.5.2012 o 19:16 | Karma článku: 5,81 | Prečítané:  594x

Pred nejakým časom, sa ku mne dostala informácia o tom, že všetko okolo, čo vidíme a vnímame je energia. Všetko okolo nás je vrchol ľadovca. Táto informácie vyvolávala vo mne zvláštny pocit. Akosi mi to neliezlo pod kožu. Pýtal som sa sám seba: „ všetko dokola je energia? „ Nikdy som sa nad tým nezamýšľal a asi preto mi to znelo tak zvláštne. No po chvíli som dostal logické vysvetlenie, ktoré mi dávalo zmysel.  

Ak by ste sa pod poriadnym mikroskopom pozreli napríklad na svoju ruku, alebo na stoličku na ktorej sedíte, uvideli by ste záplavu energie. Nech porovnáte čokoľvek: vy, oceán, hviezda, všetko je to energia. Kde som si znova a znova v hlave tieto súvislosti preberal, prebiehal mi po chrbte mráz. Nevedel som si to predstaviť, ako je napríklad ťažké predstaviť si nekonečno.  No vysvetlenie, ktoré mi bolo poskytnuté bolo logické. Nedalo sa nijako inak iba uznať, že je to tak.

Vysvetlenie znelo takto: máme tu vesmír, potom našu galaxiu, slnečnú sústavu, potom našu planétu Zem, na nej sú jednotlivci, v nich sú sústavy orgánov a potom bunky, molekuly, atómy a nakoniec energia. Bolo to pre mňa fascinujúce. Takto som o tom nikdy nerozmýšľal. Je tu niekoľko úrovní, kde je možné o niečom hovoriť. Hneď ma napadlo: „veď štiepením atómu získavame energiu" a keďže som chemik, bolo mi hneď jasne, že všade vôkol  je to sám atóm.

Ak by ste išli za kvantovým fyzikom a spýtali sa ho „ čo tvorí svet ? „ odpovedal by, energia. „ A čo je energia ? „. No nedá sa vytvoriť  ani zničiť, vždy bola stále je,  všetko čo existovalo stále existuje, má formu, nadobúda formu a zase z nej vychádza. „Tak fajn „ poviete si. Pôjdete za teológom a spýtate sa „čo stvorilo vesmír ?" a on odpovie „Boh". „ A čo je Boh ?". Vždy bol stále bude, nedá sa vytvoriť ani zničiť, všetko čo bolo stále bude, má formu, nadobúda formu a zase z nej vychádza. Presne ten stý popis len iná terminológia. Toto zistenie ma teda dosť šokovalo.

Ak si teda myslíme, že sme len chodiaci kus mäsa,  tak sa zobuďme. Sme energetické pole, fungujúce vo väčšom energetickom poli. Všetko vo vesmíre je spojené. Tak toto bola pre mňa dosť silná káva. No a informáciu o tom, že ľudské telo má toľko potenciálnej energie, že by skoro na celý týždeň osvetlila mesto, som už mal veľký problém stráviť. Tak takúto faktúru od elektrární, by som naozaj nechcel dostať. To by bola pálka.

Aj z iných zdrojov som sa dočítal, že energiu, ktorú máme v sebe dokážeme usmerňovať tam kam chceme. Môžeme vypnúť autopilota. Tak toto ma odrovnalo úplne.

 

Prajem Vám príjemný večer.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?